Częściowe przewidywanie w snach jest częścią psychoterapii. Wiele razy mówi się że Bóg nie pokazał wszystkiego, co jest częścią rzeczywistości i wszystkiego, co się stanie z tobą w przyszłości z serii powodów. Możesz nauczyć się dzięki temu jak stać się lepszym człowiekiem. Nie możesz dowiedzieć się szczegółów, które uczynią cię złym. Bóg zawsze dba o to, byś kiedyś mógł stać się świętym – a zdrowie psychiczne na pewno Ci w tym pomoże.

Możemy przetłumaczyć symboliczne znaczenie opowieści biblijnych i dokumentów filozoficznych i artystycznych opartych na języku snu

W ten sposób uzyskujemy więcej informacji o naszej rzeczywistości i sensie życia

Jabłko w snach reprezentuje mądrość. To jest jego znaczenie symboliczne. Symboliczne znaczenie zakazanego owocu w biblijnej opowieści o Adamie i Ewie jest zakazem tego, by poznać prawdę przed czasem. Człowiek nie może mieć mądrości, bo nie możemy dowiedzieć się wszystkiego od razu. Musimy przestrzegać boskiego prawa i stopniowo poznać prawdę o tym, co może uczynić nas takimi czy innymi. Poznanie więcej niż to jest niebezpieczne dla naszego psychicznego stanu, źle wpływa na stabilność naszego życia. Mamy wrażenie, że czasami musimy być źli, aby chronić siebie, lub z innych powodów, ale jest to duży błąd. To, co jest złe generuje tragiczne konsekwencje w przyszłości, jak np. choroby.