Niebanalne ozdoby – Plisy okienne – pamiętaj o nich już przy budowie domu!

Coraz więcej osób w szczególny sposób dba o to, aby ich mieszkanie było wyposażone i ozdobione według najnowszych standardów, które są obecnie lansowane w branży wnętrzarskiej. Nic w tym dziwnego, ponieważ w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji naprawdę ogromny wybór wszelkich ozdób oraz aplikacji, którymi możemy w prosty i szybki sposób zmienić diametralnie wygląd naszego domu lub mieszkania.

Obecnie, hitem są plisy ścienne, ponieważ są dostępne w wielu ciekawych wzorach oraz są bardzo proste do montażu. Dzięki temu, plisy na wymiar można dopasować do każdego wnętrza oraz gustu osoby, która chce je zamówić.

Rodzaje plis okiennych

Jedną z popularnych metod plisowania jest plisa akordeonowa (znana również jako plisa wentylatorowa). Ta konstrukcja składa przeciwstawne panele w kierunku siebie tworząc „akordeon-jak” efekt, gdy patrzy z góry na dół. Są one również w różnych rozmiarach i stylach, w tym kwadratowe, trójkątne, sześciokątne, zakrzywione i warstwowe projekty. Więc w zależności od preferencji można dostosować swoje leczenie okna odpowiednio.

Rozmiar ma duże znaczenie w przypadku plis okiennych

Rozmiar plis ma duży wpływ na ogólny wygląd. Im większy rozmiar plisy, tym mniejszy zasięg uzyskasz od prywatności lub światła blokującego każdy widok na zewnątrz domu. Małe okno pokrywające powinno mieć węższe plisy wielkości dla optymalnego pokrycia, podczas gdy szersze szerokości działają najlepiej dla dużych okien z cięższymi zasłonami, które potrzebują więcej wsparcia wokół nich.

Dodatkowym plusem jaki posiada każda plisa na wymiar oraz profesjonalna plisa ze zdjęcia jest to, że wszystkie zamówienia są realizowane w sposób indywidualny, dzięki czemu możemy powiesić plisy okienne na wymiar nawet na najbardziej niewymiarowych i trudnych do zagospodarowania ścianach lub innych przestrzeniach, ponieważ każda plisa ze zdjęcia może zostać przyklejona na dowolną powierzchnię – chociażby fronty meblowe, czy też kafelki.

Opcje tkanin i kolorów z plisami okiennymi

Tkanina używana do zabiegów okiennych powinna pozwolić na filtrowanie światła do domu, a jednocześnie zapewnić prywatność tam, gdzie jest to potrzebne. Popularni wybory zawierają sheer materiały tak jak voile iorganza które zapewniają miękką warstwę pokrycie bez poświęcania naturalnego światła dziennego; lub pokój ciemnienie opacities tak jak blackout cienie które oferują superior izolaci możliwości i maksymalną ciemność kontrola gdy paired z podszytymi draperiami lub zasłonami. Kolory różnią się znacznie zależnie od osobistego smaku ale miewają skłonność być neutralnymi odcieniami tak jak tans, szarości, kości słoniowe i biel które mieszają bezproblemowo w prawie jakaś typ projektant wnętrz temat teraźniejszy w pokoju.